____________________________________________________________ Awaria alternatora ____________________________________________________________

Zasilanie obwodów elektrycznych w samochodach jest realizowane z akumulatorów, prądnic i alternatorów. Alternatory zasilają w napięcie i odpowiednie natężenie prądu oświetlenie, światła długie, światła krótkie i postojowe oraz przeciwmgielne.

Od sprawnego alternatora zalezy bardzo wiele bo o ile awaria pojazdu w wyniku przerwania kabla lub wypalenia sie bezpiecznika , daje się dosyć szybko naprawić we własnym zakresie tak usterka zasilania praktycznie unieruchomi pojazd skutecznie.

Co wtedy robimy? No właśnie, niewielu kierowców wozi ze sobą drugi alternator i zestaw naprawczy oraz potrafi  samodzielnie wymienić ten podzespół. Wzywamy więc pomoc drogową , która niestety odholuje nas do warsztatu naprawczego za niewielką opłatą.

Jak ustrzec się przed taką sytuacją? Jak się zabezpieczyć? Otóż najłatwiej wykonywać regularnie przeglądy alternatora, sprawdzając stan komutatora i szczotek oraz uzowjeń a także natężenie prądu i napięcie znamionowe na wyjściu dla róznych stanów prędkosci obrotowej. 


______________________________________________________________________    ______________________________________________________________________


© 2015 darmowe strony entro.pl